Batuhan KAYA – SEO – Yazılım – Kişisel ve Güncel Blog

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

WordPress Logo Ekleme Nasıl Yapılır?

07.04.2020
5
WordPress Logo Ekleme Nasıl Yapılır?

Basit görünüyor, ancak bunu yapmanın birçok yolu var: WordPress sitenize nasıl özel bir logo eklersiniz?

WordPress sitenize bir görüntü yüklemek söz konusu olduğunda seçtiğiniz tema gerçekten önemlidir. Başlamak için, temanızı etkinleştirin ve resminizi yüklemenize izin veren bir alan için araştırma yapın.

Çoğu zaman WordPress kontrol panelinizin sol tarafında bir sekme bulabilirsiniz. Ücretsiz veya bir ücretli tema seçerseniz, genellikle Ayarlar sekmelerinin görünümünde logo yükleme alanını bulabilirsiniz.

WordPress Sitenize Özel Bir Logo Ekleme

Ücretsiz bir WordPress temasına bir logo yükleyerek başlayalım. Kendi temanı biraz kurcalayarak şu sayfaya gitmelisin. Görünüm > Temalar

Adım 1

WordPress Kontrol Panelinize giriş yapın ve soldaki Görünüm sekmesine tıklayın. Orada bulunan başlık kategorisine tıklayarak giriş yapın.

Adım 2

Bir resim yüklemenize izin veren seçeneği bulun. Bazı temaların logo ve başlık boyutları için önerileri vardır, ancak bunları genellikle kırpabilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki dosyayı bulmak için Dosya Seç düğmesine tıklayın. Dosyanızı seçin ve pano üzerine yükleyin.

Pano size görüntünün önizlemesini göstermelidir.

Adım 3

Birçok tema, resminizi yükleyene kadar dolgu metnini logo alanına yerleştirir. Bu metni kaldırmak için, Resim kutunuzla başlık metnini göster seçeneğinin işaretini kaldırın. Devam etmek için değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın.

Adım 4

Logoyu önizlemek için web sitenizin ön ucuna gidin. Bazı temaların görüntüyü doğru noktaya yerleştirdiğini fark ettim, diğerleri ise logoyu menünün altına yerleştirme eğiliminde olabiliyor. Bu, bazı insanlar için bir sorun teşkil etmeyebilir. Ancak tipik siteler, sol üst köşedeki menünün üzerindeki logoya sahiptir.

Bir önceki yazımız olan WordPress Sayaç Eklentisi Nasıl Yüklenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BATUHAN KAYA » Kişisel Blog -
ankara tanıtım filmi