Batuhan KAYA – SEO – Yazılım – Kişisel ve Güncel Blog

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bilgisayarı çalıştırdıktan sonra Windows kullanıcı hesabını otomatik olarak başlatmak / oturum açmak

14.08.2019
21
Bilgisayarı çalıştırdıktan sonra Windows kullanıcı hesabını otomatik olarak başlatmak / oturum açmak

Evet biliyorsunuz birden fazla Windows kullanıcı hesabı ekli olduğu zaman Windows’unuz herhangi bir hesabın oturumunu otomatikman gerçekleştiremeyecek ve sizden bir hesaba giriş yapmanız için şifre soracak, şifresiz hesaplarınız olsa dahi birden fazla hesap ekli olduğundan hiçbirine direkt olarak giriş yapmıyor.

Bizim iş yerimize evden getirdiğim bilgisayarda kendime ait bir Windows hesabı bulunuyor. Birden fazla Windows kullanıcı hesabı olunca Windows herhangi bir kullanıcıya otomatik olarak bağlanamıyor. Kendi kullanıcı hesabımın içindeki dosyaları yedekleyeceğime bu yöntemi uyguladım ve aklıma buraya paylaşmak geldi, belki bunu araştıran bazı arkadaşlara faydam olur 🙂

Bu yöntemi uygulamamın sebebi

Marketteki ekranda bilgisayar destekli trafik ve hava durumunu gösteren yazılımımı çalıştırıyorum. Bilgisayar bağlantısı ile çalışıyor ancak bazen jeneratör arızalanması veya başka bir nedenle bilgisayar kapanabiliyor. Bilgisayarı çalıştırdığım zaman direkt olarak otomatikman market ekranı için oluşturduğum hesaba bağlanmasını sağlamam gerekti.  Windows hesabına direkt bağlandığında ekran yazılımı da otomatikman başlangıçta çalıştığından dolayı hiç uğraşmama gerek kalmıyor. Yani Windows kullanıcısı seçip oturum açmaya ve yazılımı çalıştırmaya uğraşmadan sadece bilgisayarı çalıştırdığımda direkt olarak ekran yazılımı 2-3 dakika içinde devreye girmiş oluyor, o da Windows kullanıcı hesabının direkt olarak oturum açması sayesinde..

Peki otomatik giriş yapması için ne yapıyoruz?

Başlat -> “netplwiz” yazın ve Enter‘a basın.  Veya (Windows tuşu + R) “netplwiz” yazıp (Enter’a basın)

Otomatik giriş yapacak kullanıcı hesabı oluşturmak için Ekle‘ye basın (Eğer hesap zaten ekliyse diğer adıma geçin)

Bir önceki yazımız olan Sayfa Hızı ve Sayfa Görünüm Test Araçları başlıklı makalemizde Mobil hız test, ping testi ve Sayfa Hızı ve Sayfa Görünüm Test Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BATUHAN KAYA » Kişisel Blog -
ankara tanıtım filmi